Přejít k hlavnímu obsahu
Domů

Hlavní navigace

  • Domů
  • Start
  • Fotobazar
  • Manuály
  • Fotoexpedice a školení
  • Diskuse
  • Blog
  • Fotogalerie
  • Prémiové členství
  • Jsem v NikonClubu
  • O NikonClubu
  • Kontakty

Drobečková navigace

  1. Domů
  2. Úhlový hledáček s lupou od LVSHI Accessory

Tady se registrovaným a přihlášeným zobrazuje fotobazar

Na tomto místě vidí registrovaní a přihlášení fotografové bazar - registrujte se u nás také Registrace zdarma.

Úhlový hledáček s lupou od LVSHI Accessory

Od JancakV , 13 Leden 2009
Technika
Příslušenství
Zkušenosti

Dalším vyzkoušeným příslušenstvím pro zrcadlovky Nikon je úhlový hledáček s lupou. Kombinace nízké ceny a dopravy zdarma prostě k testování vybízí.

Mezi nově pořízené doplňky jsem zahrnul i úhlový hledáček s lupou s 1,25x a 2,5x zvětšením. Na ebay i internetu lze najít více typů od různých výrobců. Bohužel už těžko nalézt uživatelské testy či alespoň zkušenosti uživatelů, kteří již nějakou zakoupili. Je to tak trochu sázka do loterie.

Já jsem pořídil hledáček od výrobce LVSHI Accessory. Líbil se mi provedením i cenou. Tyto hledáčky jsou univerzální což znamená, že k jejich nasazení na tělo fotoaparátu potřebujete nějakou redukci. V balení je jich hned pět po různá těla různých výrobců. Samozřejmě nechybí i pro Nikon. Další součástí balení je i koženkové pouzdro pro uložení hledáčku.

Samotné provedení a materiály hledáčku (především plasty) působí kvalitním a robustním dojmem. Přepínač zvětšení jde lehce přepnout, ale vždy dobře drží ve zvolené pozici. Hledáček se dá otáčet o 360° kolem, vždy po 45°, ve všech polohách drží pevně.

Ostření lupy jde také dobře a lze ji tak používat i s brýlemi či čočkami. Bohužel samotné ostření nemá aretaci, a i přesto že nelze tlakem či tahem ostření změnit, je volnější a lze s ním snadno pootočit a tím si rozostřit hledáček. Při přepnutí z jednoho zvětšení do druhého je nutno přeostřit, což není chyba, ale vlastnost.

Samotná přípojka k hledáčku fotoaparátu je kovová. Adaptér na tělu Nikon drží velmi dobře, stejně jako originální plastový rámeček hledáčku, což se bohužel nedá říci o spojení s úhlovým hledáčkem samotným. Zde je vůle a hledáček tak lze příliš snadno vysunout. Originál od Nikonu toto určitě nedělá.

Hledáček je zakončený kruhovou gumovou očnicí, která však nepřekryje celé oko a tak může rušit vnikání okolního světla při ostření. Pro delší expozice není hledáček vybavený ani krytkou na očnici či dokonce zabudovanou krytkou uvnitř. Pro kutily lze využít pěnovou ochranu očnice, určenou pro ochranu při přepravě.

Lupa podává ostrý a světlý obraz, zkreslení jsem, v důležité středové části, nepozoroval a okraje jsou typicky pro lupu rozostřené. Úhlový hledáček mohu jen doporučit. Jedinou výtkou je vůle mezi hledáčkem a adaptérem, což může být při častém využití nepohodlné.

Pozn. redakce: Obsah textů zveřejňovaných v kategorii "Zkušenosti s..." je osobním hodnocením daného produktu autorem článku a nemusí se ztotožňovat s názorem redakce.

  • Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit

vlada1

17 years 1 month zpět

úhlový hledáček

Já si pořídil DR-6 od Nikonu . Měl jsem příležitost si ho vypůjčit od kamaráda a po jednom dni používání jsem si ho oblíbil tak , že jsem si přes internet objednal vlastní. Má zvětšení 1:1 a 2:1, jinak se rovněž otáčí oběma směry o 360° do libovolné polohy , aretuje se po 90°, jemně doostřuje a lupa v celém rozsahu plochy po zvětšení vyhovuje. To ale asi každý najde někde v prospektu , hlavně jsem chtěl doporučit úhlový hledáček jako příslušenství minimálně vyzkoušet.

quonax

12 years 5 months zpět

In reply to úhlový hledáček by vlada1

A celá plocha snímku je v

A celá plocha snímku je v tomto hledáčku vidět? Nebo jenom střed? To nějak v žádném popisu nemůžu najít... Jen v knize o makrofotografii jesm četl, že není, což by ovšem byl důvod, proč se při focení kytek radši dál plazit po zemi, protože když už se musím plazit při kompozici snímku, vydržím to i při zaostřování.

E-Ryc

16 years 11 months zpět

Seagull

Pred casem jsem koupil podobnou vec se znackou Seagull ( http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.2329 ) a uplne me to nepresvedcilo. Pro podivani do hledacku z "divneho uhlu" ano, pro precizni ostreni ne, zvlast na vetsi zvetseni. Jeste ze tenkrat byl dolar za par supu ;)

quonax

11 years 6 months zpět

Ale jo, při zvětšení 1:1 je

Ale jo, při zvětšení 1:1 je vidět celá plocha. Taky jsem si ho koupil právě kvůli tomu plazení při focení kytek...
Jen mě trochu naštvalo, že i u originálu NIKON DR-6 je potřeba přeostřovat i hledáček při změně zvětšení. Takže nejdřív zaostřit hledáček, potom nastavit kompozici a potom hledáček přepnout na větší zvětšení a před vlastním manuálním ostřením znovu zaostřovat hledáček... doufal jsem, že soudruzi z Nikonu tohle vychytali :-((
Ale jinak obraz perfektně jasný, hledáček drží pevně... až na to dvojí ostření dsot dobrý.

livot

10 years 1 month zpět

Kdybyste nekdo prodaval

Kdybyste nekdo prodaval nejaky uplne obycejny uhlovy hledacek, mam zajem.

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a následně přihlásíte, získáte možnost publikovat komentáře, vkládat a komentovat fotografie, a mnoho dalších výhod. Využijte toho, je to zdarma.

  • Vytvořit nový účet
  • Obnovení vašeho hesla

Fotoexpedice

Fotoexpedice

TÉMATA

  • Jak by měl fotit NIKKOR 18-140mm,3,5-5,6G ED?
  • Jak používat tablet na úpravy?
  • dotaz na Allegro
  • Nikon D810
  • Nikon NX Studio 1.7.1, Nikon Picture Control Utility 2 Ver 2.4.15 a Nikon Transfer 2 ver. 2.19.0 - čeština
  • Fotolab
  • Metz 58-AF1 N
  • Nikon D7200 - časosběr
Více

Noví Nikonisti

  • Nezbeda Martin
  • Jaroslav Příhoda
  • Petr Sedlický Foto
  • hibik
  • JHK
  • adamtaus
  • Lubomír Hřivna
  • Magda
  • TK27
  • JanLuk

NIKONCLUB.CZ

© Nikonclub.cz provozuje spolek FOTOKLUBY Česko a Slovensko, z. s., který garantuje nezávislost a objektivitu zde publikovaných informaci. Autorská práva patří všem případným vlastníkům.