Na tomto místě vidí registrovaní a přihlášení fotografové bazar - registrujte se u nás také Registrace zdarma.
Dobrý večer přeji,
přicházím za vámi s prosbou o pomoc/radu (nejsem expert, tak mně prosím šetřete).
Nedávno se mi podařil upustit můj objektiv Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 dc os hsm a dopadl přímo na kontakty. Po nasazení na tělo jsem zjistil, že přestalo fungovat automatické ostření a stabilizace - bylo mi jasné, kde je problém. Po delší úvaze jsem se rozhodl poslat Sigmu do AWH na pozáruční servis. Jenomže k mému překvapení se oprava nekonala a jejich vyjádření bylo takové, že na objektivu jsou zalomené kontakty a oni nemají náhradní díly, proto opravu neprovedou a vrací objektiv... (jinak je údajně vše ok)
To mně mírně šokovalo a tak jsem si po návratu vzal objektiv na paškál. Rozebral jsem horní díl, vytáhl kontakty a viditelně zalomené dva piny vyhnul zpátky ven, vypodložil, natvrdo zalepil a namontoval zpět, bohužel po nasazení se objektiv chová stejně jako před opravou, ale po zapnutí automatu ještě navíc začal hlásit chybu Err (a vypněte a zapněte fotoaparát) na manuál jede vše ok.
Toť popis problému a dotaz zní: je někdo schopen mi pomoct na dálku, co s tím? Anebo, uvažoval jsem o koupi nového dílu, ale přímo na toto označení objektivu, ho nejsem schopen najít a nevím jak jsou mezi s sebou kompatibilní (početně stejně pinové jen na jiný objektiv). Případně bych odkoupil náhradní díl, pokud jej někdo má.
Přikládám odkaz na daný díl, který je ale na jinný objektiv (opticky sedí)
http://www.ebay.com/itm/Original-Contact-FPC-Flex-Connector-Unit-Part-F…
Předem děkuji za odpovědi a případnou pomoc.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit