Přejít k hlavnímu obsahu
Domů

Hlavní navigace

  • Domů
  • Start
  • Fotobazar
  • Manuály
  • Fotoexpedice a školení
  • Diskuse
  • Blog
  • Fotogalerie
  • Prémiové členství
  • Jsem v NikonClubu
  • O NikonClubu
  • Kontakty

Drobečková navigace

  1. Domů
  2. Fórum
  3. Pokec
  4. Hospoda u Nikona
  5. Rady pro nováčka

Tady se registrovaným a přihlášeným zobrazuje fotobazar

Na tomto místě vidí registrovaní a přihlášení fotografové bazar - registrujte se u nás také Registrace zdarma.

Rady pro nováčka

Od Zdenctorm , 28 Duben 2014

Přeju dobrý den,
jelikož jsem novým majitelem Nikonu D5200 a focení mě začalo víc a víc lákat, měl bych pár dotazů na zkušenější adepty, kteří mají určitě mnoho zkušeností a jsou na tomto fóru.
1. K mému stroji mám setovku Nikon Nikon 18-105mm f/3.5-5.6G a Nikon 35mm f/1.8G. Plánuji do půl roku pořídit nějakou novou optiku, ale jelikož jsem student tak předpokládám, že má investice bude pro nějaký bazarový objektiv zhruba 4 tisíce. Začal jsem se zajímat i makrem, proto bych chtěl nejspíš pořídit Nikon 40mm f/2.8G ED AF-S DX MICRO, máte někdo nějaké zkušenosti?
2. Jsem z Brna, co jsem sledoval i naučné kurzy focení z okolí tak jsem neobjevil nic co by se mi cenově nějak zamlouvalo. Proto se chci zeptat zda tyto kurzy opravdu dokážu posléze tak zúročit, když do něho třeba zainvestuji 2000,-Kč či více? Samozřejmě chápu, že je plno tématik, jen by mě zajímalo, zda jste někdo někde v Brně byl a máte s tím zkušenosti?
3. Doufám, že bych se dokázal něco naučit i sám. Proto mou třetí otázkou je nějaké knihy k focení? Co byste mi doporučili, kde bych se dokázal dozvědět užitečné věci jak i pro ten začátek tak pro pokročilejší focení?

Díky za Vaši ochotu a odpovědi

  • Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a následně přihlásíte, získáte možnost publikovat komentáře, vkládat a komentovat fotografie, a mnoho dalších výhod. Využijte toho, je to zdarma.

  • Vytvořit nový účet
  • Obnovení vašeho hesla

Fotoexpedice

Fotoexpedice

TÉMATA

  • Jak by měl fotit NIKKOR 18-140mm,3,5-5,6G ED?
  • Jak používat tablet na úpravy?
  • dotaz na Allegro
  • Nikon D810
  • Nikon NX Studio 1.7.1, Nikon Picture Control Utility 2 Ver 2.4.15 a Nikon Transfer 2 ver. 2.19.0 - čeština
  • Fotolab
  • Metz 58-AF1 N
  • Nikon D7200 - časosběr
Více

Noví Nikonisti

  • Nezbeda Martin
  • Jaroslav Příhoda
  • Petr Sedlický Foto
  • hibik
  • JHK
  • adamtaus
  • Lubomír Hřivna
  • Magda
  • TK27
  • JanLuk

NIKONCLUB.CZ

© Nikonclub.cz provozuje spolek FOTOKLUBY Česko a Slovensko, z. s., který garantuje nezávislost a objektivitu zde publikovaných informaci. Autorská práva patří všem případným vlastníkům.