Na tomto místě vidí registrovaní a přihlášení fotografové bazar - registrujte se u nás také Registrace zdarma.
Dobrý den, prosím o radu co dělám špatně. Mám Nikon D7000 a k němu používám dvě skla. Tamron 17-50 a Tamron 70-300. V případě dlouhého skla je vše v pohodě, v případě kratšího mám problém s ostrostí, ikdyž netuším co dělám špatně. Příklad nastavení - AF-S, plošné měření expozice a zaostření na středový bod a spoušť nastavena s blokací zaostření a expozice. Prokazatelně zaostřím na konkrétní objekt, podržím spoušť, upravím kompozici a exponuji. Někdy samozřejmě i bez úpravy kompozice. Foceno do formátu RAW. Po zkopírování do PC je objekt na který bylo zaostřeno neostrý a pozadí za ním je ostré. Ještě markantnější je to při použití blesku. Nemůžu zjistit, kde dělám chybu.Máte prosím někdo zkušenost? Pokud bych typoval na problém s tělem, tak by to dělalo u obou skel, ne? A co je pro analýzu problému ještě horší, že se tento problém neobjevuje u každého snímku, ale jen někdy - především když je pozadí hodně kontrastní...Díky moc za radu. Milan Karas
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit